AO: Ništa od novog polufinala, Bušar bolja od Ane

ana-busar-ao14-02Ana Ivanović propustila je priliku da se plasira u polufinale Australija opena, prvo još od 2008, pošto je od nje bila bolja Kanađanka Eženi Bušar rezulatatom 5-7, 7-5, 6-2.

Ani su u prvom setu bila neophodna tri brejka kako bi dobila taj deo igre. Morala je dobro da se pomuči, jer joj je Bušar razornim servisima već u prvom setu poručila šta može da očekuje. Ana je dva puta pravila brejk, ali odmah i ostajala bez servis gema. Ipak, set je nekako prelomila u 11. gemu, povela 6-5, a potom na svoj servis gem konačno iskoristila drugu set loptu.

Drugi set takođe je obilovao brejkovima, a sve je počelo kada je Eženi Bušar u četvrtom gemu oduzela servis Ani, a potom ga i materijalizovala za velikih 4-1. Srpkinja je u sedmom gemu vratila brejk, smanjila na 4-3, ali je već u sledećem Kanađanka još jednim brejkom došla do 5-3. To nije bilo sve, pa je Ana Ivanović smanjila na 5-4, a potom i došla do izjednačenja – 5-5. U nastavku seta očekivao se taj-brejk, ali je u dvanaestom gemu teniserka iz Kanade još jednom oduzela servis protivnici i osvojila set rezultatom 7-5.

Kako je meč odmicao naša teniserka je bila sve nesigurnija u sebe, pa je tako u trećem setu uspela da ubaci tek 39 odsto prvog servisa. Žalila se Ana i na povredu, pa je sve to uticalo da Kanađanka dobije treći set sa ubedljivih 6-2 i plasira se u svoje prvo GS polufinale. U borbi za ulazak u veliko finale, Bušar će igrati protiv Na Li koja je sa 2-0 nadigrala Flaviju Penetu.