AO: Mari i Soares najbolji u muškom dublu

Titulu u muškom dublu na ovogodišnjem Australijan openu osvojili su Bruno Soares i Džejmii Mari (sedmi nosioci) koji su u uzbudljivom finalu, nakon preokreta, savladali Danijela Nestora i Radeka Štjepaneka rezultatom 2-6, 6-4, 7-5 nakon dva sata i 21 minuta tenisa.mari i soaresU prvom setu koji je trajao 39 minuta Nestor i Štjepanek su uz dva brejka lako došli do uvodnog seta rezultatom 6-2. Mari i Soares su se razigrali u drugom setu. Napravili su brejk u petom gemu i zadržali su servis do kraja za 6-4 i izjednačenje u setovima.

I u trećem setu je prvi brejk viđen u petom gemu. Ponovo su Škot i Brazilac uspeli da naprave brejk u istom trenutku i delovalo je da će uspeti rutinski da privedu meč kraju. Ruka ima se ipak stegla u desetom gemu, ispustili su servis, ali su odmah u 11. napravili novi brejk i potom su servisima Brazilca stigli do prve zajedničke gren slem titule u dublu.