AO: Lajović i Đere poraženi na startu

Srpski teniseri Dušan Lajović i Laslo Đere završili su učešće na prvom grend slemu sezonu u prvom kolu.

Dušan Lajović (75. na ATP listi) propustio je šansu da u prvom kolu Otvorenog prvenstva Australije napravi iznenađenje i savlada 26. tenisera sveta, Argentinca Dijega Švarcmana.

Njihova divovska borba trajala je više od četiri sata, a završila se porazom našeg tenisera.

Dušan je vodio 1-0 i 2-1 u setovima, ali je u maratonskom petom setu prvi izgubio koncentraciju, a time i meč  6-2, 3-6, 7-5, 4-6, 9-11.

U meču prepunom preokreta, pogotovo u petom setu, srpski teniser se nelkoliko puta uspevao da se izvuče i dođe na gem od pobede, ali je omaleni Argentinac imao snažnije živce i priveo meč kraju u svoju korist.

Švarcman će u drugom kolu igrati protiv Kaspera Ruda iz Norveške. Rud je takođe posle velike borbe u pet setova savladao Francuza Kventina Helisa rezultatom 6-3, 3-6, 6-7, 7-5, 11-9.

Laslo Đere, 85. teniser sveta, izgubio je posle dva sata i 25 minuta. Ivo Karlović iz Hrvatske, koji će narednog meseca proslaviti 39. rođendan, savladao ga je u tri seta, rezultatom 7-6 (7-3), 6-3, 7-6 (7-2).

Obojica su u prvom setu napravili po brejk, a set je odlučen posle taj-brejka, koji je Karlović dobio sa 7-3. Hrvatski teniser je u šestom gemu drugog seta oduzeo servis Đereu, što mu je bilo dovoljno da povede sa 2-0 u setovima. U trećem setu nije bilo brejka, pa je igran taj-brejk, koji je hrvatski teniser dobio sa 7-2.

Dvadesetdvogodišnji Đere u ovom meču je stekao značajno iskustvo za nastavak sezone i naredne grend slem turnire, gde bi prvi cilj trebalo da mu budu redovni nastupi i dalja odmeravanja snaga sa najboljima.

Naredni protivnik Ivi Karloviću biće Juiči Sugita iz Japana. Sugita je napravio do sada najveće iznenađenje turnira pošto je savladao Amerikanca Džeka Soka rezultatom 6-1, 7-6, 5-7, 6-3. Sok je bio postavljen za 8. nosioca na turniru.