AO: Kecmanović i Milojević poraženi na startu

Srpski teniseri Miomir Kecmanović i Nikola Milojević poraženi su u prvom kolu kvalifikacija za prvi grend slem sezone Australijan open.

Bolji od Kecmanovića bio je Viktor Galović iz Hrvatske rezultatom 6-4, 6-7(5-7), 4-6.

Miomir je odmah na startu meča napravio brejk i tu prednost je sačuvao, za 1-0 u setovima. U celom drugom setu viđena je samo jedna brejk lopta i nju nije iskoristio naš teniser, pa je set odlučen u taj-brejku. Galović je imao više koncentracije u dodatnom gemu i sa jednim mini brejkom poravnao rezultat u setovima. U trećem setu viđena su tri brejka, jedan više naprvio je Viktor za prolazak u drugo kolo kvalifikacija.

Naredni protivnik hrvatskom teniseru biće Ruben Bemelmans iz Belgije, 13. nosilac u kvalifikacijama.

Nikola Milojević pružio je jak otpor 21. nosiocu, Stefanu Travalji iz Italije, ali je ipak poražen rezultatom 4-6, 7-6(7-5), 4-6.

U prvom setu Nikola je izgubio servis u desetom gemu i tako dozvolio Italijanu da osvoji prvi set. Prvi do brejka u drugom setu stigao je naš teniser, u petom gemu, ali je vrlo brzo izgubio tu prednost pošto je Travalja vratio izgubljeni servis i poravnao rezultat na 4-4. Do kraja seta nije bilo brejka, pa je drugi set rešen u trinaestom gemu. Milojević je bio sigurniji, pa je taj-brejk rešio u svoju korist rezultatom 7-5. U tećem setu Stefan je ključni brejk napravio u sedmom gemu, i do kraja bez većih problema sačuvao tu prednost za prolazak u narednu rundu kvalifikacija.

Španac Hume Munar je naredni rival Travalje, trenutno 188. teniser sveta.