AO: Jorovićeva na korak od glavnog žreba

Srpska teniserka Ivana Jorović uspešno je prošla i drugu prepreku na putu ka glavnom žrebu Australijan opena.

Ivana, 280. na WTA lsiti, je u dva seta uspela da savlada 164. igračicu sveta Isalin Bonaventure iz Belgije.

Rezultat je bio 6-4, 7-6(8-6) nakon sat vremena i 26 minuta igre.

U uvodna dva gema meča, teniserke su razmenile brejkove  da bi potom svoj servis sigurno čuvale do desetog gema. Tada Jorovićeva oduzima servis rivalki sa nulom, a samim tim i rešava prvi set u svoju korist. U drugom setu, ne samo da nije bilo brejka već nije viđena nijedna brejk lopta. Taj-brejk bolje počinje Belgijanka koja je odmah napravila mini-brejk a potom ga i potvrdila za 3-0. Ivana se potom vratila i uspela da izjednači na 5-5 i onda spase i set loptu, da bi na kraju sa tri vezana poena ostvarila veliku pobedu.

Srpska teniserka bi pobedom ostvarila rezultat karijere, pošto bi joj ovo bio prvi glavni žreb jednog Grend slema u karijeri.

Sa tim ciljem ulazi u meč poslednjeg kola kvalifikacija, a protivnica će joj biti Bibijan Šofs iz Holandije.

Holanđanka je savladala 7. nosioca u kvalfikacijama, Britanku Naomi Brodi sa 7-6, 6-2 i tako zakazala duel sa našom teniserkom.