AO, drugi dan (teniseri): Favoriti sigurni, poraz Hasa

Roger Federer, Aus Open 2013   Federer je za manje od 90 minuta igre u tri seta dobio Francuza Benou Parea sa 6:2, 6:4, 6:1. Sledeći rival biće mu bolji iz duela Nikolaja Davidenka i Dudija Sele.

Conga je igrao nešto duže, ali je takođe u tri seta bio bolji od zemljaka Majkla Ljodre sa 6:4, 7:5, 6:2. U sledećoj rundi igraće protiv Japanca Go Soede.

Švajcarac je u prvom setu napravio po brejk na startu i u finišu za 6:2, dok mu je za drugi set bio dovoljan brejk u trećem gemu. Tada je već slomio rivala koga je za 20-ak minuta dotukao sa tri brejka u trećem setu.

Conga je lomio Ljodru sve do devetog gema prvog seta kada je iskoristio drugu brejk šansu te poveo u meču. Isti slučaj bio je u drugom setu, Ljodra se odbranio na 4:3, ali je popustio na 5:5 te bio u minusu od dva seta.

Ni on nije imao dovoljno samopouzdanja u nastavku, Conga je rustinski napravio dva brejka i završio posao.

U drugu rundu očekivano su prošlo svi favoriti. Andreas Sebi je u tri seta nadigrao Orasio Sebaljosa, dok je Endi Mari ispustio samo sedam gemova Robinu Haseu.

Denis Istomin je posle preokreta u četiri seta nadigrao Igora Sejslinga, dok je posle još većeg preokreta i maratona u pet setova Florijan Majer slomio otpor sjajnog Rajna Vilijamsa.

Sigurno su bili nosioci Miloš Raonić i Filip Kolšrajber u tri seta, dok je takmičenje završio samo 29. favorit Tomaš Beluči koji je bio nemoćan protiv Blaža Kavčiča.

Drugi dan obeležio je i maratonski okršaj dva domaća takmičara Džejmsa Dakvorta i Bendžamina Mičela koji je posle četiri i po sata pripao Dakvortu.

Andreas Sepi (ITA)[21] – Orasio Sebaljos (ARG) 6:2, 6:4, 6:2
Blaž Kavčič (SLO) – Tomaš Beluči (BRA)[29] 6:3, 6:1, 6:3