AO: Đoković se vratio ubedljivom pobedom

Najbolji srpski teniser ubedljiv na startu Australijan opena.

Novak Đoković je lako, u tri seta (6-1, 6-2, 6-4), za sat i 52 minuta igre bio bolji od američkog tenisera Donalda Janga, koji je trenutno 63. teniser sveta.

Djoković je bio prilično ubedljiv i samo je jednom, u drugom setu kod rezultata 5-0, dopustio protivniku šansu za brejk koju je on iskoristio.

Novakov protivnik u drugom kolu prvog grend slem turnira u sezoni biće Francuz Gael Monfis, protiv koga u međusobnim duelima vodi sa 14-0 u pobedama.

Ovo je bio prvi zvanični meč Đokovića posle povlačenja na Vimbldonu i problema sa laktom. Propustio je i start nove sezone, ali je pokazao da je na putu da postane onaj stari.

Podsetimo, u Melburnu, Nole ima šest titula i deli rekord sa Rojem Emersonom.

Đoković se bojao starta i servisa, ispostavilo se bez razloga. Osvojio je više od 70% poena na svoj servis, delovao uverljivo, videlo se da je na kraju odahnuo.

“Sjajno je što sam ovde, na terenu, pre mesec danas nisam znao da li ću uopšte doći u Australiju. Za mene ne postoji bolje mesto za povratak”, rekao je Đoković.