AO, dan četvrti (teniseri): Favoriti sigurni, poraz Majera

yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy   Endi Marej i Miloš Raonić ubedljivim pobedama pridružili su se u trećoj rundi Australian Opena Congi i Kolšrajberu.

Bernard Tomić, jedina nada domaćih navijača, uspeo je da prođe kroz pakleni duel sa Danijelom Brandsom.

Tri taj-brejka i devet meč-lopti trebalo je Tomiću, koji čeka pobednika meča Federer – Davidenko. Prošle godine ispao je upravo od Švajcarca, jedno kolo kasnije. Meč dana igrali su Džejms Dakvort i Blaž Kavčič, pobedu je Slovenac izborio posle 291 minut.

“Teško je sa setom minusa na ovoj vrućini, a Brands je igrao sjajno”, rekao je Tomić posle meča, pre nego što je razgovor na terenu sa Džimom Kurijerom prerastao u odličnu zabavu.

Za plasman u osminu finala Conga će se boriti sa Slovencem Blažom Kavčičem.

Sličan meč kao Conga imao je i Filip Kolšrajber sa kvalifikantom Amirom Vintraubom. U prvom i trećem setu Nemac je rutinski slavio, ali u drugom je Izraelac pružio jak otpor.

Međutim, Kolšrajber je taj brejk dobio na iskustvo i time je meč rešen, a duel dvojice tenisera sa jednoručnim bekhendima trajao je 109 minuta (6:2, 7:6, 6:4).

Nemac će u trećoj rundi igrati sa Milošem Raonićem, koji se nije predugo zadržao na terenu u duelu sa vimbldonskim junakom Lukašem Rosolom. Ni drugi predstavnik Balkana Marin Čilić nije imao mnogo problema sa Radživom Ramom – 7:5, 6:2, 6:4.

Pobednik nad Majerom Ričardas Berankis kao nagradu ima duel sa trećim na svetu Endijem Marijem.

Najduži meč prvog dela dnevnog programa igrali su Andreas Sepi i Denis Istomin, a Italijan ga je dobio posle tri taj-brejka u pet setova, za 4 sata i 7 minuta. Od starta bilo je jasno da sledi izjednačen okršaj, prvi set je trajao 37 minuta, a svaki sledeći bivao sve duži, da bi poslednja dva trajala duže od jednog sata – 68 i 88 minuta. Ukupno su na terenu proveli 4 sata i 51 minut.