AO: Čung zaustavio Đokovića

Novak Đoković je završio svoj put na ovogodišnjem Australian Openu, a zaustavio ga je teniser iz Južne Koreje Hjon Čung.

Dvadesetjednogodišnji teniser iz Seula uspeo je da u tri seta savlada našeg Novaka Đokovića i izbori plasman u četvrtfinale.

Na kraju, posle gotovo tri i po sata velike borbe, 3-0 za Čunga, rezultatom 7-6 (7-4), 7-5 i 7-6 (7-3), što je za njega uspeh karijere i posle Australijan Opena očekuje ga veliki skok sa sadašnjeg 58. mesta na ATP listi.

Već na samom početku meča videlo se da Novak ima određenih fizičkih problema, a dovoljna ilustracija je podatak da je u prva dva servis gema napravio čak četiri dvostruke servis greške!

Naravno, Čung je ovo maksimalno iskoristio pa je stigao do više nego ubedljivog vođstva od 4-0.

Tek tada Đoković počinje da hvata svoj prepoznatljivi ritam, nadoknadio je jedan brejk zaostatka, smanjio na 5-3, a onda i još jedan i izborio ulazak u taj-brejk. Verovali smo da će imati snage za potpuni preokret, ali posle promene strane, pri rezultatu 3-3, usledio je novi pad u igri i Čung osvaja prvi set za 7-4 u taj-brejku.

A drugi set je takođe počeo loše za najboljeg srpskog tenisera – četiri neiskorišćene brejk lopte u prvom gemu, potom gubitak servisa i Čung je vrlo brzo poveo 3-0. Nešto kasnije bilo je i 4-1, a onda je Đoković promenom ritma uspeo da malo poremeti rivala i da anulira prednost brejka Čunga sa početka seta. Do rezultata 6-5 za Čunga nije bilo novih brejkova, a kada se činilo da će pobednika seta ponovo odlučiti taj-brejk Đoković je u dvanaestom gemu ponovo izgubio servis  2-0 za Čunga nakon 2 časa i 10 minuta igre.

Za razliku od prethodna dva seta, u trećem je Đoković uspeo da prvi dođe do brejka, i to već u prvom gemu, ali je onda izgubio tri uzastopna i prednost je ponovo otišla na stranu korejskog tenisera.

Tračak nade u preokret usledio je u narednih par gemova, Novak je izjednačio na 3-3, onda imao sjajnu priliku za brejk u sedmom gemu, ali je nije iskoristio i delovalo je da je to je uvod u samu završnicu ovog meča.

Naravno, veliki šampion se ne predaje, ne dozvoljava rivalu da tek tako završi posao, pa je treći set uspeo da uvede u taj-brejk. Nažalost, tu je bio kraj, Čung je ekspresno poveo sa 3-0, opet je Novak morao da juri rezultat, stigao je do 3-3, ali nije uspeo i da ga preokrene.

Ipak, najvažnije je da se Novak Đoković vratio tenisu posle duge pauze, nadamo se da današnji problem sa povredom nije ozbiljniji, a za utehu je i da je uspeo da zaradi 135 poena na ATP listi, s obzirom da je prošle godine ispao u drugom kolu od Istomina.