AO, 7.dan (M): Kirios od 0-2 do 3-2!

Fenomenalni mečevi u muškoj konkurenciji odigrani su sedmog dana na terenima u Melburn parku. Plasman u četvrtfinale obezbedili su Rafael Nadal i Tomaš Berdih pobedama sa po 3-0, Endi Mari, kao i domaći takmičar Nik Kirios koji je gubio 0-2 u setovima od Andreasa Sepija, da bi na kraju pobedio posle pet odigranih setova.

Australijanac je pobedio rezultatom 5-7, 4-6, 6-3, 7-6, 8-6 nakon velike borbe od 3 sata i 38 minuta igre. Meč je rešen na nesvakidašnji način – Sepi je posle razmene odigrao kratku bekhend dijagonalu, poen je nastavljen, pa prekinut, da bi čelendž pokazao u korist domaćeg tenisera. On je postao tek 14. tinejdžer u istoriji tenisa koji se plasirao u četvrtfinale na najmanje dva Gren slema, prethodno je to pošlo za rukom Rodžeru Federeru 2001.

kirgios

Kirijos je meč završio sa 25 as servisa i 7 duplih grešaka, dok je Italijan odservirao 4 duple greške i ubacio 23 asa. Naredni rival mladom Australijancu biće Britanac Endi Mari koje je u derbiju kola sa 3-1, po setovima 6-4, 6-7, 6-3, 7-5 nadigrao Bugarina Grigora Dimitrova. Bugarski tensier je velike šanse propustio u prvom setu kada je imao 3-0 i u četvrtom setu kada je imao prednost od 5-2. Endi Mari vodi sa 2-0 u pobedama nad Kiriosom.

Tomaš Berdih nastavlja sa sjajniom igrom u Australiji. Pao je i domaći takmičar, Bernard Tomić u tri seta 6-2, 7-6, 6-2. Baš kao i u meču sa Viktorom Troickim, Berdih je igrao fenomenalno. Odservirao je 17 aseva iako je ubacio svega 52% prvog servisa. Čeh će u sledećem kolu igrati sa Rafaelom Nadalom koje je sa 7-5, 6-1, 6-4 savladao Kevina Andersona. Španac vodi sa 18-3 u pobedama, ali Berdih je prikazao bolju igru u Melburnu.

Odlučujući je bio prvi set u kojem je Anderson propustio čak šest brejk lopti, od toga tri vezane pri rezultatu 5-5. Kada je propustio tu šansu, potpuno je pao u igri, a Nadal je u naredna dva seta pravio brejkove na startu i do kraja se nije suočio ni sa jednom brejk loptom.