AO, 6.dan (Ž): Cibulkova sigurna, ispala Kvitova

Veoma toplo bilo je šestog dana na terenima u Melburnu, pa je dosta teniserki imalo problema. Najveće iznenađenje dana jeste eliminacija Petre Kvitove od Medison Kiz. Amerikanke je pobedila sa 6-4, 7-5. Agnješka Radvanjska sa 6-0, 7-5 savladala je Varvaru Lepčenko. Poljakinja je imala i 5-2 u drugom setu, ali je dozvolila Amerikanki da dođe do izjednačenja, no ipak je na kraju smogla snage da završi meč u dva seta.

rsz_cibulkova

Protivnica Poljakinji u 4. kolu biće Venus Vilijams (18. noslac) koja je posle preokreta sa 4-6, 7-6, 6-1 izbacila Kamilu Đorđi. Italijanka je servirala za meč u drugom setu, ali ko zna po koji put u tome nije uspela. Zanimljiv će biti okršaj Serene Vilijams i Garbinje Muguruze. Španska teniserka je u tri seta sa 6-3, 4-6, 6-0 savladala Timeu Bačinski, dok se Serena mučila sa Elinom Svitolinom ali je na kraju odnela pobedu rezultatom 4-6, 6-2, 6-0.

Prošlogodišnja finalistkinja Dominika Cibulkova u derbiju dana savladala je Alize Korne. Bilo je 7-5, 6-2 za Slovakinju koja će u sledećem kolu igrati sa Viktorijom Azarenkom. Beloruskinja je sa 6-4, 6-4 bila bolja od Barbare Zahlavove Stricove. U međusobnim duelima Azarenka vodi sa 7-2. Medison Brengl (64. na WTA listi) slavila je u američkom okršaju protiv Koko Vandevej rezultatom 6-3, 6-2 nakon 80 minuta igre. Njena naredna rivalka biće sunarodnica Medison Kiz.