AO, 5.dan (Ž): Vikmajer iznenadila Erani

Petog dana na terenima u Melburnu odigrani su mečevi 3. kola donje polovine žreba. Kod dama jedino iznenađenje predstavlja eliminacija Sare Erani (14. nosilac) od Janine Vikamjer. Belgijanka je pobedila sa 4-6, 6-4, 6-4 iako je italijanska teniserka imala set i brejk prednosti. Njena naredna protivnica biće Simona Halep koja je sa 6-4, 7-5 savladala Betani Matek-Sends. Rumunka je imala čak 5-1 u drugom setu, ali je dozvolila Amerikanki da dođe do 5-5. Ipak, u završnici Halep je napravila brejk, što je značilo siguran plasman u 4. rundu

vikmajer

Prvi meč na Rod Lejver areni odigrale su Lucija Hradecka i Julija Gerges. Nemica je posle dužeg vremena uspela da prođe među najboljih 16 pobedivši Hradecku sa 7-6 (8-6), 7-5. U prvom setu Hradecka je propustila i jednu set loptu u taj-brejku. Protivnica Nemici u borbi za četvrtfinale biće Jekaterina Makarova koja je u derbiju dana sa 6-4, 6-4 nadigrala Karolinu Pliškovu. Ruskinja je bila veoma sigurna protiv mlade Čehinje i tako je uspela da odbrani 4. kolo iz prošle sezone.

Eženi Bušar nadigrala je sa 7-5, 6-0 Francuskinju Karolin Garsiju. Meč je bio neizvestan samo do rezultata 5-5 u prvom setu, a od tog momenta Kanađanka je nanizala čak osam gemova i zasluženo prošla dalje. Njena naredna protivnica je Irina Begu koja je sa 6-4, 6-4 saladala Nemicu Vitheft. Šuaj Peng je nakon 152 minuta igre savladala Jaroslavu Švedovu sa 7-6 (9-7), 6-3. Kazahstanka je imala šansu u prvom setu gde je propustila čak šest set lopti. Marija Šarapova igraće sa Kineskinjom u osmini finala. Ruskinja je veoma lako sa 6-1, 6-1 savladala Zarinu Dijas. U međusobnim duelima Šarapova vodi sa 4-1.