AO, 5.dan (M): Sepi šokirao Federera

Svakako najveće iznenađenje u dosadašnjem toku turnira predstavlja eliminacija Rodžera Federera od Italijana Andreasa Sepija. Federer do sada nikada nije izgubio od Italijana, dobio je svih 10 međusobnih duela, ali je danas Sepi došao do prvenca. Italijan je igrao strpljivo i smireno za razliku od Federera koji je žurio i dosta srljao. Na kraju rezultat je glasio 6-4, 7-6, 4-6, 7-6 u korist Sepija. Federer je u oba taj-brejka koja je izgubio imao prednost mini-brejka, a u četvrtom setu je čak servirao i za izjednačenje, ali je Italijan meč završio spektalularnim poenom iz defanzive.

rsz_sepi

Nik Kirios biće naredni protivnik Sepiju i jedan od njih će prvi put doći do četvrtfinala Australijan opena. Australijanac je opravdao ulogu favorita protiv Maleka Džazirija pobedivši ga u tri seta 6-3, 7-6, 6-1. Tomaš Berdih je sa 3-0 eliminisao Viktora Troickog, baš kao i Endi Mari Portugalca Sozu. Berdih će u 4. rundi igrati sa Bernardom Tomićem koji je u asutralijskom dvoboju pobedio Sema Grota sa 3-0.

Grigor Dimitrov uspeo je nakon pet setova da savlada Markusa Bagdatisa rezultatom 4-6, 6-3, 3-6, 6-3, 6-3. Meč je trajao tri sata i 32 minuta, a u svakom setu viđen je po jedan brejk. Pravi spektakl nas očekuje u osmini finala jer će Dimitrov igrati sa Endijem Marijem. Britanac vodi sa 4-2 u pobedama. Kevin Anderson je sa 6-4, 7-6, 7-6 pobedio 24. nosioca Rišara Gaskea i u sledećem kolu će igrati protiv Nadala, koji je rezultatom 6-1, 6-0, 7-5, nadigrao Dudija   Selu iz Izraela.