AO, 4.dan (ž): Azarenka pobedila Vožnjacki

Derbi četvrtog dana odigrale su Viktorija Azarenka i Karolina Vožnjacki (8. nosilac). Na kraju je pobedu odnela dvostruka pobednica Australijan opena Viktorija Azarenka sa 6-4, 6-2. Meč je trajao 99 minuta, a u prvom setu smenjivali su se brejkovi, gemovi su se igrali na razliku, pa je i Dankinja mogla da uzme prvi set. Ipak, u drugom setu Beloruskinja je bila vrlo dominantna i zasluženo se plasirala u 3. kolo. Azarenka se odlično kretala i pokazala je da se nalazi u sjajnoj formi.

rsz_azarenka

Njena naredna protivnica biće Barbora Zahlavova Stricova koja je sa 6-1, 6-4 bila bolja od Čeng iz Tajpeha. U međusobnim duelima Azarenka vodi sa 3-0. Agnješka Radvanjska je za samo 46 minuta savladala Johanu Larson rezultatom 6-0, 6-1. Sigurnu pobedu zabeležila je i Venus Vilijams protiv Loren Dejvis i tako nastavila niz od šest pobeda u 2015. godini. Elina Svitolina je u dva taj-brejka izbacila Nikol Gibs, dok je Timea Bačinski u tri seta savladala Anu Tatišvili.

Sa 6-1, 6-4 Kamila Đorđi pobedila je Terezu Smitkovu, dok je Varvara Lepčenko izbacila Ajlu Tomljanović sa 6-1, 7-6 (7-1). Španska teniserka Garbinje Muguruza pobedila je polufinalistkinju ovoga turnira iz 2008, Slovakinju Danijelu Hantuhovu sa 6-1, 1-6, 6-0 nakon 85 minuta igre. Njena naredna protivnica biće Švajcarkinja Timea Bačinski. Petra Kvitova bila je sigurna protiv Mone Bartel prepustivši joj šest gemova, dok je ubeljivu pobedu ostvarila i Dominika Cibulkova nad Cvetanom Pironkovom 6-2, 6-0.

Serena Vilijams imala je problema sa Verom Zvonarevom u prvom setu kada je Ruskinja imala 5-3 i tri set lopte. Kada je Amerikanka spasila set lopte Ruskinje, to kao da je slomilo Zvonarevu koja do kraja meča nije uzela nijedan gem, pa je Serena serijom 10-0 prošla dalje. Još jedna Amerikanka prošla je dalje. Medison Kiz napravila je malo iznenađenje izbacivši 29. nosioca Kejsi Delakvu sa 2-6, 6-1, 6-1. Pobede su ostvarile i Brengl protiv Irine Falkoni, kao i Alize Korne protiv mlade Čehinje Denise Alertove. U poslednjem meču na Rod Lejver areni Koko Vandevej je eliminisala Samantu Stosur, dva puta po 6-4.