AO, 3.dan (m): Poraženo sedam nosilaca, Nadalu maraton

Ko bi rekao da će se trećeg dana Australijan opena desiti sitacija da u muškoj konkurenciji ispadne sedam noslaca, a u ženskoj nijedan. Takmičenje su već posle 2. kola napustili: David Gofan (20), Filip Kolšrajber (22), Ivo Karlović (23), Leonardo Majer (26), Lukaš Rosol (28), Žeremi Šardi (29) i Martin Kližan (32).

Finalista ovog turnira iz 2007, Kipranin Markos Bagdatis izbacio je Davida Gofana rezultatom 6-1, 6-4, 4-6, 6-0. Njegov naredni protivnik biće Girgor Dimitrov koje je svog protivnika Lukaša Lacka, takođe pobedio posle četiri seta. Viktor Troicki načinio je malo iznenađenje pobedivši Leonarda Majera, dok se Andreas Sepi revanširao Žeremiju Šardiju za poraz na AO 2013. Italijan je ovoga puta pobedio Francuza sa 7-5, 3-6, 6-2, 6-1. Rodžer Federer biće njegov naredni protivnik. Švajcarac je neočekivano izgubio prvi set 3-6 od Italijana Bolelija, ali je zato dobio naredna tri 6-3, 6-2, 6-2 i prošao dalje.

rsz_rafael_nadal

Martin Kližan bio je primoran da preda meč Sozi pri rezultatu 2-1 u setovima za Portugalca. Endi Mari izašao je lako na kraj sa Marinkom Matoševićem. Britanac je odigrao veoma dobar meč prepustivši protivniku samo šest gemova u tri seta. Rišar Gaske i Kevin Anderson rutinski su dobili svoje mečeve, pa ih očekuje međusobni okršaj u 3. kolu. Tunižanin Malek Džaziri posle pet setova rezultatom 1-6, 6-3, 6-4, 1-6, 6-3 savladao je Francuza Rože-Vaslana. Nik Kirios pobedio je Ivu Karlovića i tako se prvi put plasirao u 3. kolo Ozi opena.

U australijskom dvoboju između Kokinakisa i Grota viđeno je pet setova. Pobedu je na kraju odneo iskusniji Samujel Grot dobivši poslednji set sa 6-1. On će u sledećem kolu igrati sa svojim sunardonikom Bernardom Tomićem koji je posle preokreta 6-7, 6-4, 7-6, 7-6 izbaio 22. nosioca, Filipa Kolšrajbera. Izraelac Dudi Sela sa 3-1 savladao je Lukaša Rosola i u sledećem kolu ga čeka Rafael Nadal. Španac je odigrao maratonski meč protiv kvalifikanta Tima Smičeka, a na kraju je slavio rezultatom 6-2, 3-6, 6-7, 6-3, 7-5 nakon velike borbe koja je trajala 4 sata i 14 minuta. Nadal je na kraju meča izjavio da se osećao vema loše i da je ipak zadovoljan ostvarenom pobedom.