AO, 10.dan (M): Vavrinka pobedio Nišikorija

Branilac titule Stan Vavrinka neočekivano lako savldao je Keija Nišikorija u četvrtfinalu Australijan opena. Švajcarac je pobedio sa 6-3, 6-4, 7-6 (8-6) posle dva sata i šest minuta tenisa. Za plasman u novo finale igraće sa Novakom Đokovićem koji je sa 3-0 eliminisao Miloša Raonića.

Vavrinka je u meću sa Nišikorijem prvi stigao do brejka već u četvrtom gemu prvog seta i poveo sa 3-1. Švajcarski teniser je, pri rezultatu 5-3 imao dve set lopte, ali ih ne koristi. U sledećem gemu na svoj servis imao je više koncentracije, pa je prvi set priveo kraju sa 6-3. Drugi set je trajao 45 minuta a rešio ga je Vavrinka sa 6-4 napravivši brejk u petom gemu. Stan je nastavio da servira odlično što Japancu nije dalo nikakvu šansu u gemovima Vavrinke.

vavrinka

Treći set je počeo razmenom brejkova na obe strane, a zatim su igrači u nastavku sigurno držali svoj servis, pa je odluka pala u taj-brejku. Stan je vodio sa 6-1, Japanac se vratio i poravnao na 6-6 spasivši pet meč lopti, ali je potom poklonio poen rivalu, jer je njegov drop šot završio u mreži, a Švajcarac je potom as udarcem iskoristio novu meč loptu za plasman u finale.

U međusobnim duelima Novak Đoković vodi sa 16-3 računajući i poslednji meč koji su igrali na mastersu u Londonu kada je Novak pobedio sa 6-3, 6-0. Na Australijan openu igrali su dva puta, a rezultat je nerešen 1-1. Oba meča igrana su u pet setova.