Anželik Kerber posle preokreta osvojila Birmingem

Pobednica WTA turnira u Birmingemu za ovu sezonu je Anželik Kerber. Nemica je do prve titule u Engleskoj stigla posle preokreta i veoma dramatičnog meča u finalu. Ona je sa 6-7, 6-3, 7-6 posle dva sata i 19 minuta igre pobedila Karolinu Pliškovu. Kerber je tako stigla do šeste titule u karijeri, treće ove sezone nakon pobeda u Čarlstonu i Štutgartu. Sva tri turnira koje je osvojila ove godine su iz serije Premier. kerberNemica je u prvom setu propustila četiri set lopte, pri rezultatu 5-3, da bi u potom u taj-brejku usledila kazna, pa je Pliškova povela u setovima slavivši u odlučujućem gemu sa 7-5. Čehinja je brejkom otvorila i drugi period, ali je zatim popustila i dozvolila Kerber da najpre nadoknadi rezultatski zaostatak, a onda i novim brejkom stigne do izjednačenja. Odlučujući set je bio dosta sličan prvom. Nemica je vodila sa 5-3, češka igračica je uspela da preokrene rezultat vezavši tri gema u nizu, ali je ovaj put u novom taj-brejku Kerber bila uspešnija, pa je sa 7-4 trijumfovala i osvojila šestu titulu u karijeri.

Što se statistike tiče, Pliškova je meč završila sa 51 vinerom i 42 neiznuđene greške, dok je Anželik Kerber upisala 34 direktna poena i 14 grešaka.