Ana uspešna u Montereju

ana ivanovic wta monterej 2014Ana Ivanović imala je uspešan start na WTA turniru u Montereju. Ona je u 1. kolu posle tri seta izbacila Uršulu Radvanjsku rezultatom 4-6, 6-3, 6-3. Meč je trajao dva sata i 11 minuta, a u sledećem kolu Ana će se sastati sa Aleksandrom Voznjak iz Kanade.

Ana je lepo otvorila ovaj meč, povela je sa 3-1 i sve je išlo na njenu ruku. Ali, tada Ana počinje više da greši i dozvoljava protivnici da se priključi na 3-3, a potom da napravi još jedan brejk za 5-4. Na servisu za set Polajkinja je imala malih poteškoća ali ga je dobila i osvojila set sa 6-4.

To je Anu naljutilo, pa je Srpkinja u drugi set ušla furiozno. Povela je  sa 4-0, pa sa 5-1 i tu opet dozvoljava Radvanjskoj da se približi, ovoga puta na 5-3, ali je Ana u sledećem gemu bila sigurna na svoj servis i izjednačila u setovima. U odlučujućem setu bilo je izjednačeno sve do rezultata 3:3, kada je Ana napravila novi brejk i zatim prednost sačuvala do kraja meča.