Ana ubedljiva na startu turnira

Ana Ivanović lakše nego što se očekivao izborila je plasman u 2. kolo turnira u Pekingu. Srpska teniserka je na startu turnira sa 6-2, 6-1 savladala Belindu Benčić posle 73 minuta igre. Naredna rivalka biće joj Švajcarkinja Romina Oprandi.

ana-ivanovic-peking-tenis-1328585176-63027

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a onda je u četvrtom gemu Ana  napravila brejk za 3-1, a potom i potvrdila stečenu prednost za velikih i ispostaviće se nedostižnih 4-1. U nastavku seta Benčić je uspela da osvoji još samo jedan gem, a Srpkinja je novim brejkom, u osmom gemu, postavila konačnih 6-2 u prvom setu.

Drugi set počeo je brejkovima Ivanovićeve, koja je u prvih pet gemova čak dva puta oduzela servis Švajcarkinji i povela sa velikih 5-0. U nastavku je Benčić uspela da se “upiše” na semaforu, a Ana Ivanović je osvojila drugi deo igre ubedljivim rezultatom 6-1.