Ana u tri seta eliminisala Stosur

anaU tri veoma uzbudljiva seta Ana Ivanović eliminisala je Samantu Stosur i plasirala se u 4. kolo Australijan opena. Srpska teniserka je došla do pobede rezultatom 6-7, 6-4, 6-2 za 2 sata i 14 minuta igre.

Ana je mogla ovaj meč da reši i u dva seta samo da je u prvom setu iskoristila tri set lopte u taj-brejku. Imala je Ana 6-3, ali je prokockala, pa je Stosur došla sa četiri vezana poena na 7-6. Srpkinja opet uspeva da se izvuče. Ljubimica domaće publike potom ponovo dolazi do prednosti i to u trenucima kada kiše počinje da pada. Usledila je pauza da bi se zatvorio krov i osušio teren i posle pola sata igra je nastavljena. Ana uspeva da spase i još jednu set loptu, ali onda gubi dva poena zaredom, a samim tim i set sa 7-6 (10-8).

Na početku drugog seta Ana je imala tri brejk lopte na servis Stosur, ali ih nije iskoristila. Teniserke su čuvale svoje servise sve do 2-2 kada Ana prva brejk, ispostavilo se ključni u drugom setu i poravnava rezultat na 1-1 u setovima.

Srpkinja sjajnom igrom otvara treći set i odmah pravi brejk, a u prva dva gema je izgubila samo poen. Anina igra je u tim trenucima bila mnogo bolja, pravila je više vinera i manje je grešila. Novi brejk u sedmom gemu doneo je Ani prednost od 5-2 i servis za meč. Sigurnim servisom Ana je iskoristila već prvu meč loptu i zakazala duel sa Serenom Viljams.