Ana u neizvesnom meču poražena od Serene

Ana Ivanović opet je igrala tri seta sa najboljom teniserkom sveta, ali ovaj put nije uspela da izađe kao pobednik. Serena Vilijams savladala je Anu Ivanović u četvrtfinalu Stenforda psole preokreta rezultatom 2-6, 6-3, 7-5 posle dva sata igre.

Ana je sjajno otvorila duel i već u ranoj fazi prvog seta oduzela servis Amerikanki. Srpska teniserka je kontrolisala igru, nametnula svoj ritam, da bi u petom gemu još jednim brejkom stigla do 4-1. Ana je bez većih problema do kraja seta sačuvala prednost i prvi set rešila u svoju korist sa 6-2.

Bank of the West Classic - Day 2Serena je u drugom setu stabilizovala igru, manje grešila i zaigrala nešto agresivnije. Taj se pristup isplatio, pa je američka teniserka već u drugom gemu oduzela servis Ivanovićevoj, što će se ispostaviti ključnim detaljem drugog seta. Serena je do kraja sigurnom igrom, sa 6-3, izborila treći set.

Odlučujući period igre doneo je puno preokreta i oscilacija u igri i jedne i druge teniserke. Serena je bolje počela, imala je prednost od 3-1, no potom je Ana vezala tri gema i preokrenula rezultat na 4-3. U devetom gemu, Amerikanka ponovo oduzima servis srpskoj teniserki i stiže na korak od pobede. Ana se ne predaje i u narednom gemu koristi treću brejk priliku i poravnava na 5-5, ali potom naredna dva gema ponovo uzima Serena i tako dolazi do velikog trijumfa.

Amerikanka će u polufinalu igrati protiv sve bolje  Andree Petković koja je u četvrtfinalu sa 2-1 izbacila Venus Vilijams. Drugi polufinalni par čine Anželik Kerber i Varvara Lepčenko.