Ana u 2. kolu Rolan Garosa

anaPosle 93 minuta igre i puno oscilacija Ana Ivanović plasirala se u 2. kolo Rolan Garosa. Ona je sa  6:1, 3:6, 6:3 nadigrala 108. teniserku sveta Petru Martić iz Hrvatske.

Petra je prošle sezone igrala 4. kolo u kome je izgubila od Kerber, ali ove sezone ne blista zbog povreda pa samim tim ima samo 2 pobede ove sezone na WTA turu.

Ana je ušla u duel čvrsto rešena da ga što pre završi. Kako je za protivnicu imala teniserku koja se mučila sa povredama na početku sezone i ne čudi što je posle prva tri gema izgubila samo dva poena.

Nastavila je Ana sa potpunom dominacijom i nošena lepom podrškom s tribina došla je do 4:0 suočivši se tada sa tri brejk lopte Martićeve koje je odbranila. Nekoliko trenutaka opuštanja Ivanovićeve iskoristila je Petra za osvajanje prvog gema, ali je srpska igračica već u narednom, sedmom po redu lako stigla do 6:1.

Drugi set donosi potpuno drugu sliku na terenu. osle dva neizvesna gema koja su se igrala na razliku, Martić je prva stigla do brejka koji je potom i potvrdila za prednos 4:1. Ana je uspela da smanji na 4-2, ali je Martić sigurnim servisom povela sa 5-2 i došla nadomak osvajanja seta.

Ivanović je u nastavku pokušavala da se vrati u meč, imala je nekoliko brejk prilika na servis Hrvatice, ali to nije iskoristila pa je Martić izjednačila na 1-1 u setovima.

Treći set vratio je Anu na pobednički kolosek. Zaista nije jasno šta se to dešavalo s njom u drugom, jer ako se izuzme taj period igre, ona je puno puta briljirala.

Na startu trećeg seta Ivanovićeva je načinila brejk, pa još jedan a onda je posle 5:0  dozvolila Petri da veže tri gema. Pri rezultatu 5-3 za Anu na njen servis Martić je imala 0-30, ali je Ana vezala četiri poena i plasirala se u 2. kolo.

Srpska teniserka će se u narednoj rundi sastati sa pobednicom meča Šanel Šipers – Matilde Johanson. Taj meč se igra kasnije danas, a Ana ima pozitivan rezultat protiv obe teniserke.