Ana superiorno do titule u Tokiju

Neverovatne partije pruža Ana Ivanović tokom ove sezone. Srpska teniserka odvojila je i četvrtu WTA titulu ove  godine nakon što je jutros u finalu Tokija sa 6-2, 7-6 nadigrala Karolinu Vožnjacki. Ivanovićeva je ove sezone prethodno slavila u Oklandu, Montereju i Birmingemu, a na putu do nove titule savladala je Azarenku, Šafaržovu, Kerber i sada Vožnijacki, i to sve bez izgubljenog seta.

ana timAna je meč otvorila brejkom i povela sa 1-0, ali u naredna tri gema Karolina uzvraća ribrejkom i izjednačava rezultat na 2-2. Posle 17 odigranih poena i tri brejk lopte, naša teniserka uspeva da ponovo oduzme servis Dankinji za 3-2, a ovu prednost potvrđuje još jednim brejkom u sedmom gemu. Nakon 5-2 servira za set i koristi prvu set loptu.

Po dva brejka viđena su sa obe strane u drugom setu. Karolina je povela sa 6-5, a Ivanovićeva je izjednačila i obezbedila taj-brejk. Ana je u taj-brejku uz mini brejk povela sa 2-0, ali Dankinja brzo izjednačava rezultat. Nakon toga srpska teniserka pravi niz od pet dobijenih poena i uz prvu meč loptu dolazi do svoje 15. WTA titule u karijeri dobivši taj-brejk sa ubedljivih 7-2.

Ovom pobedom Ivanovićeva je ostala 10. tensierka sveta, ali se na listi za Singapur probila na šesto mesto, pa je sada izvesniji njen nastup na završnom turniru sezone. Za Anu nema odmora jer već danas  startuje turnir u Vuhanu na kome je Ana postavljena za devetog nosioca i na startu turnira igra sa Ruskinjom Anastasijom Pavljučenkovom.