Ana se kockala, ali prošla dalje

Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Rolan Garosa pošto je u uvodnom meču savladala Jaroslavu Švedovu posle preokreta sa 2-1, po setovima 4-6, 6-2, 6-0. Naredna Anina protivnica biće Misaki Doi koja je iznenadila Čehinju Petru Cetkovsku.

Ana Ivanović, RG 2015

Ana je nervozno ušla u meč, loše je udarala forhend pa je pri rezultatu 4-4 Švedova napravila brejk, dobila još jedan gem i posle 48 minuta igre povela u setovima. U drugom delu je Ivanovićeva nanizala dva brejka za 4-0. Švedova je uspela da vrati jedan brejk, ali ponovo je srpska teniserrka bila odlična na servisu protivnice i izjednačila rezultat u setovima. U odlučujućem setu samo je jedna igračica bila na terenu. Švedova nije uspela ni da pripreti srpskoj teniserki koja je bez izgubljenog gema dobila set i tako prošla u 2. kolo.

Srbija je tako prvog dana zabelezia 100% učinak, jer su sva tri naša predstavnika ostvarila pobede. Sutra na terene u Parizu izlaze Viktor Troicki, Aleksandra Krunić i Filip Krajinović.