Ana poražena nakon preokreta

ana miami 2013

U osmini finala turnira prve kategorije u Majamiju Ana Ivanović poražena je od Italijanske teniserke Sare Erani. Ovo je bio njihov četvrti duel, ali prvi na tvrdoj podlozi i van Gren Slem turnira. Ana je vodila 2-1 u mečevima i 5-2 u setovima. Ipak, ponovla se ista pričao kao iz Rolan Garosa prošle godine. Nakon 6-1,  Ana gubi meč koji je možda po svemu trebalo da dobije!

Prvi set je počeo sa po jednim osvojenim gemom sa obe strane. Ana je bez izgubljenog poena osvojila svoj servis i bila veoma blizu brejk šanse u drugom gemu. Ipak, Sara je sačuvala svoj servis, što nije omelo Ivanovićevu da nastavi u sjajnom ritmu od nedelje. Nakon još jednog sigurnog servis gema, Ana je žestoko napala servis rivalke i brzo stigla do dva brejka za 5-1. Za razliku od ranijih servis gemova, Ana se malo mučila u sedmom, ali je iz trećeg pokušaja osvojila prvi set sa ubedljivih 6-1.

Drugi set počeo je loše po srpsku teniserku. Nije iskoristila jednu brejk loptu u dugom prvom gemu na servis Italijanke, a dozvolila joj je tri u svoja prva dva servis gema. Sara je, za razliku od Ane, svoje šanse iskoristila i povela sa 5-0, iako je Ana imala gem lopte da održi svoje servise.. Ove dve serije od po 5 osvojenih gemova na obe strane prekinula je Ana osvojivši svoj prvi gem u drugom setu. Erani ipak ne uspeva da odservira set, jer Ivanovićeva uzima servis protivnice iz trećeg pokušaja. Nakon sigurnog servis gema Italijanka opet dolazi u poziciju da odservira set pri rezultato 5-3. Eranijeva ni drugu šansu ne koristi jer Ana brzo dolazi do dve vezane brejk lopte od kojih koristi prvu i vraća i drugi brejk! Međutim, Ana popušta u servis gemu za izjednačenje i gubi set 4-6.

Treći set počinje sa dve brejk lopte za Anu, od kojih koristi prvu! U sledećem gemu Erani dolazi do dve vezane brejk lopte, ali ih Ana spašava. U gemu koji je trajao preko 10 minuta Ana je imala nekoliko gem lopti, da bi Sara iskoristila četvrtu ribrejk loptu za 1-1! Naredna tri gema teniserke drže svoj servis da bi Italijanka prva prekinula niz i brejknula Anu, a zatim sigurno odservirala za 5-2! U sledećem gemu Italijanka brzo dolazi do dve vezane meč lopte i koristi prvu.

Meč je trajao sat vremena i 45 minuta. Veliku šansu Ana je propustila za svoje drugo četvrtfinale u Majamiju, kao i dodatnih 110 poena za WTA listu.
Eranijeva će igrati protiv bolje iz duela Šarapova-Zakopalova.