Ana rutinski do četvrtfinala

Ana Ivanović nastavlja ka odbrani titule u Montereju. Šesta teniserka sveta je sa 6-3, 6-2 posle samo 67 minuta igre savladala Francuskinju Polin Parmentje i tako se “osvetila” za poraz Aleksandre Krunić. Srpska teniserka je delovala odlično na terenu, koristila je svaku grešku protivnice i lagano izborila plasman u četvrtfinale.

rsz_ana_ivanovicccc

Ivanovićeva je već u četvrtom gemu prvg seta iskoristila brejk loptu, povela sa 3-1, a zatim materijalizovala brejk za 4-1. Tu prednost je bez većih problema sačuvala do kraja seta koji dobija sa 6-3. U drugom delu meča Ana ponovo prva pravi brejk za 2-1. Međutim, u sledećem gemu Francuskinja je imala tri bejk lopte koje je naša teniserka uspela da spasi. Još jednim brejkom Ana je stavila tačku na set, 6-2.

Protivnica u borbi za polufinae biće joj Kristina Mladenović koja je sa 6-4, 6-2 savladala Veru Zvonarevu. Do sada se nisu sastajale ali su krajem prošle sezone igrale nekoliko mečeva u teniskoj IPTL ligi.