Ana poražena nakon drame

Nakon tri sata i četiri minuta, u meču punom preokreta, Ana Ivanović napustila je takmičenje na mastersu u Rimu porazom.

Embedded image permalink

Od Ane je bila bolja ruska teniserka Darja Gavrilova. Ruskinja je trijumfovala sa 5-7, 7-6(2), 7-6(7).

78. teniserka sveta ove sezone igra sve bolje i bolje. Ovo joj je druga top 10 pobneda, nakon što jw u Majamiju pobedila Mariju Šarapovu.

Ana je uspela da spase čak sedam meč lopti, ali ne i osmu.  Ana od februara nije uspela da veže dve pobede na turnirima.

TOK MEČA:

Meć u prvom setu se videlo da 78. teniserka sveta ne respektuje previše Anu, viđena je razmena brejkova, ali je Ivanovićeva u finišu ipak uspela da prelomi set u svoju korist i dobije ga sa 7-5.

I umesto da dobije na samopouzdanju, Ana je pala u drugom setu, dozvolila je Gavrilovoj da povede sa 4-0, posle čega je konačno zaigrala kako ume i stigla na prag osvajanja seta – 6:5.
Ali, onda ponovo Gavrilova preuzima kontrolu, najpre je set uvela u taj-brejk, a onda i tu dominirala – 7:2 za ulazak u treći, odlučujući set.

Tada je tek usledila prava drama! Gavrilova je prva stigla do brejka prednosti, povela sa 4:2, ali je Ana brzo uhvatila ritam, uzvratila sa dva brejka, za vođstvo od 5:4.
To je bila prilika koja se nije smela propustiti, Ana je servirala za pobedu, ali umedto toga, Gavrilova pravi brejk i stiže do 5:5.
Ponovo se ušlo u taj-brejk, i još jednom Ana dozvoljava rivalki da stekne veliku prednost, ovog puta od 4:0. Ivanovićeva je zatim uspela da se vrati, ali u konstantnom jurenju rezultata koncentracija joj je na kraju popustila i Gavrilova dobija taj-brejk sa 9-7 i odlazi u treće kolo

izvor:sportske.net