Ana ponovo izgubila od Šafarove

anaPosle odličnih izdanja na šljaci ove sezone, Ana Ivanović zaustavljena je u 3. kolu Rolan Garosa. Možda je Ana želela da napravi još neki odličan rezultat na GS turnirima, ali danas je za protivnicu imala teniserku koju nije pobedila već šest godina. Ana je i peti put zaredom izgubila od Čehinje Lucije Šafarove. Rezultat na kraju meča glasio je 6-3, 6-3 u korist Čehinje koja je prošla u osminu finala gde će igrati protiv Svetlane Kuznjecove iz Rusije.

Ivanovićeva se dobro držala u prvom setu sve do rezultata 3-3 kada je Šafarova napravila prvi brejk u meču i povela sa 4-3. U sledećem gemu bila je sigurna na svom servisu, da bi u nastavku ponovo oduzela servis Ani za osvajanje prvog seta 6-3.

Srpska teniserka je bolje počela drugi set, bila je agresivnija, ali to je trajalo samo u prva dva gema. Čehinja ponovo prva stiže do brejka za 3-1, ali Ana odmah uzvraća ribrejk za 3-2. Kada je trebalo da odservira za izjednačenje, odigrala je loš gem, pa je Čehinja ponovo stekla brejk prednosti. Do kraja seta, Ivanovićeva nije uspela da vrati izgubljeni brejk, pa je Šafarova na Frenč openu posle sedam godina ponovo ušla među 16 najboljih .