Ana ponovo izgubila od Garsije

Peta nositeljka na turniru u Indijan Velsu, Ana Ivanović izgubila je u 3. kolu od Karoline Garsije nakon tri seta rezultatom 2-6, 7-5, 2-6. Ovo je drugi poraz od iste protivnice u roku od deset dana. Ana nije branila puno na Indijan Velsu pa neće izgubiti mnogo poena, ali ostaje činjenica da ove sezone ne blista kao ranije, iako je igrala finale Brizbejna i polufinale Montereja.

TENNIS-WTA-DUBAI

Ana je loše otvorila meč, gubila je od samog starta i veoma brzo Francuskinja je osvojila prvi set sa 6-2 napravivši tri brejka. Činilo se da je sve gotovo na 6-2, 5-4 za Francuskinju, ali se tada Ivanovićeva vratila i zaigrala mnogo bolje. Izjednačila je u setovima i onda potpuno stala. U odlučujućem delu igre naša teniserka je propustila sedam od osam brejk prilika, što ju je koštalo meča. Garsija je dobila treći set sa 6-2 i tako upisala drugu pobedu nad Anom nakon 123 minuta igre.

Osim loše realizacije brejk prilika (4/15), loš prvi servis mnogo je uticao na krajnji ishod. Odservirala je sedam duplih grešaka, a Garsiji je prepustila 22 brejk lopte. Na kraju je susret završila sa 31 vinerom i 36 neiznuđenih grešaka, dok je Francuskinja imala pozitivan skor (35-27).