Ana maestralna na startu

Nakon Jelena Janković i Ana Ivanović upisala je prvu pobedu na ovogodišnjem US-openu. Srpka teniserka je sa 6-3, 6-0 savladala nezgodnu Amerikanku Alison Riske i u sledećem kolu sastaće se sa Karolinom Pliskovom iz Češke.

anaAna je meč započela izgubljenim servisom, a onda je vezala pet dobijenih gemova za vođstvo od velikih 5-1. Riske je još jednom došla do brejka i smanjila vođstvo srpske teniserke na 5-2, da bi do kraja seta obe osvajale svoje servis gemove pa je posle 38 minuta igre u ovom delu meča rezultat bio 6-3 za devetu teniserku sveta.

Nakon dobijenog prvog seta, Ana je bila nezaustavljiva, a američka teniserka nije mogla mnogo toga da uradi. U drugom setu nije joj prepustila nijedan gem, pa je posle 28 minuta igre Srpkinja osvojila drugi set sa 6-0 i plasirala se u 2. kolo.