Ana lako do 3. kola

Peti nosilac na turniru u Indijan Velsu, Ana Ivanović pobedom je otpočela takmičenje u Kaliforniji. Naša najbolje rangirana teniserka je sa 6-3, 6-1 nadigrala mladu Juliju Putincevu nakon 80 minuta tenisa. Ivanovićeva nije imala previše problema u meču, mada je u par situacija spašavala i brejk prilike. Ipak, ono što ostaje da brine jeste činjenica da je Ana pred sam kraj meča tražila medicinsku pomoć, verovatno zbog lakta koji je muči još od Dubaija.

rsz_ana_ivanovic

Srpska teniserka je u ranoj fazi prvog seta oduzela protivnici servis i uspela da sačuva brejk do kraja ovog dela meča. Brzo je povela sa 3-0, a zatim lako došla i do konačnih 6-3 posle 48 minuta igre. Iskoristila je dve od šest brejk prilika što je bilo dovoljno za uvodni set. U drugom setu Putinceva nije imala nikakvih šansi, Ana joj je tri puta oduzela servis i prepustila joj samo jedan gem za 6-1 i plasman u 3. kolo. Tamo će igrati sa pobednicom meča Polona Hercog – Karolin Garsija.