Ana i Jovana na korak od srpskog finala

Ana Ivanović i Jovana Jakšić nastavljaju sa pobedama na WTA turniru u Montereju.

Jovana Jakšić je sa ubedljivih 6-3, 6-0 nadigrala Džuliju Boserup i plasirala se u svoje prvo WTA polufinale. Nimalo drame nije bilo u ovom meču. Jovana je svoje servis gemove rutinski dobijala, odservirala je osam as servisa i nije dozvolila ni jednu brejk loptu. Uspela je da stigne do četiri brejka. Jedan brejk bio je dovoljan za prvi set, a onda je Jakšićeva ušla u seriju i do kraja 58 minuta dugog meča protivnici nije dala ni gem! U drugom setu izgubila je ukupno devet poena, od toga je Amerikanka na svoj servis osvojila samo šest, a na Jovanin samo tri poena.

Plasman u polufinale donosi joj skok na 124.mesto, a eventualno finale 105. dok bi titulom skočila do 88.mesta!

Za prvo finale u karijeri protivnica će biti Kimiko Date Krum, koja je u maratonu od dva i po sata savladala Moniku Puig 6-4, 6-7(2), 6-4, a kasnije sa Karolinom Pliškovom pobedila i u dublu.

Dajem sve od sebe da pobedim u svakom susretu u Montereju. Bilo je veoma teško i protiv Boserup, ali sam se borila u svakom poenu, do poslednjeg atoma snage i bilo je vredno uspeha. Ovo je odličan rezultat i zaista sam presrećna zbog stvari koje sam učinila, ali me očekuje još dosta posla ovde u Meksiku, rekla je Jakšić.

Ana Ivanović i pored povrede kuka zbog koje uzima medicinske tajm aute u mečevima uspeva da pobeđuje i dalje. Do treće pobede u Montereju i plasmana u polufinale došla je pobedom nad Magdalenom Ribarikovom 6-1, 0-6, 6-2.

ana ivanovicVeoma čudan meč u kome je Ana sjajno počela i završila meč i nije dozvolila Slovakinji da iskoristi momentum posle drugog seta. Od 23 brejk šanse, igračice su iskoristile 11. U prvom setu, ključni trenuci bili su u Aninoj kontroli, spasila je 5/6 brejk lopti, a sama stigla do tri pa je brzo stigla do uvodnog seta. U drugom setu uloge su se obrnule, Ana je imala samo 40% ubačenog servisa i dala je tri brejka, a jedinu brejk šansu nije iskoristila. U tom delu igre tražila je i medicinski tajm aut. U trećem setu Ana je prelomila uvodni gem u kom je Ribarikova imala par gem lopti, spasila dve brejk šanse u tom setu i stigla do kraja do još jednog brejka i pobede.

Za drugo finale u sezoni igraće protiv Karoline Vožnjacki, koja je preokretom savladala servis mašinu iz Češke, Karolinu Pliškovu nakon seta i brejka zaostatka. Dankinja je do pobede došla sa 6-7(3), 6-3, 6-3.

Ana će sedmi put u karijeri igrati protiv Vožnjacki( ako računamo Fed Kup meč iz 2006.), a dobila je četiri od prethodnih šest duela, uključujući i poslednji u Indijan Velsu u martu 2012. godine. Svih pet mečeva je završeno u dva seta. Jovana će prvi put igrati protiv Date-Krum, koja je starija od nje 23 godine.