Ana i Jelena lako do osmine finala, JJ uspešna i u dublu

Drugo kolo turnira u Tokiju donelo je tri meča za srpske igračice, i u sva tri su bile uspešne. U singlu su Ana i Jelena pobedile u dva seta, dok su u dublu Jelena i Katarina Srebotnik u super taj brejku stigle do trijumfa.

1094819_559546574101440_1936618688_nAna Ivanović je lako savladala 39.teniserku sveta Elinu Svitolinu, 6-3, 6-0 i u trećem kolu će igrati protiv Kerber. Agresivna igra Ani se opet isplatila pa je meč završila za samo 54 minuta. U prvom setu iskoristila je sve tri  brejk lopte, pretrpela jedan brejk i sigurno uzela tu deonicu. U drugom setu je rezultatski bilo lakše, nije Ana dozvolila ni gem Svitolini, ali je spasila četiri brejk šanse koje je imala Elina, dok je napravila ponovo tri brejk lopte za laku i brzu pobedu i plasman u osminu finala. Jedino što bi Anu moglo da zabrine jeste samo 43% pogođenog prvog servisa.  Za plasman u četvrtfinale je čeka Anđelik Kerber, koju je u tri međusobna meča savladala svaki put, dva puta na šljaci ove godine (Fed kup i Madrid) i davne 2006.godine u Haseltu.

jelena sinsinati 2013Jelena Janković je bila bolj od Japanke Ajumi Morite 6-4, 6-1, u meču koji je prekidan zbog kiše, koja je u prvom setu i spasila Japanku. Do prekida zbog kiše, Jelena je izgradila 4-1 i imala brejk šanse za dupli brejk, ali je kiša tada prekinula meč, da bi po povratku na teren Morita spasila taj gem, a zatim se vratila i u meč. Jelena je uspela da se konsoliduje, stigne do još jednog brejka i reši set u svoju korist. Drugi set je bio lakši, JJ je stigla do dva brejka iz osam prilika, spasila obe brejk lopte za Moritu i prošla u treće kolo nakon 93 minuta igre. Za plasman u četvrtfinale igraće protiv Eženi Bušar, koja joj je učinila uslugu i dobila Sloan Stivens 5-7, 7-6(7), 6-3. Stivens, Kvitova, Vinči i Jelena se bore za plasman na završni šampionat u Istanbulu, a do trećeg kola su stigle samo JJ i Kvitova. Jelena je odservirala sedam as udaraca, imala 30 vinera i 21 neiznuđenu grešku. Sa Bušar je igrala u Čarlstonu i dobila je 6-2, 6-1.

Jelena je imla dvostruki posao danas na terenu i brzo nakon singla igrala je dubl. Sa Katarinom Srebotnik je treći nosilac dubl turnira, a na startu su savladale vrlo dobre Rakel Kops Džons i Abigail Spirs 4-6, 6-3, 10-2. Jelena i Katarina su igrale dva turnira u Americi, stigle su do polufinala Karlsbada i titule u Torontu, tako da su ovom pobedom već na šest uzastopnih trijumfa.