Ana Ivanović poražena u Luksemburgu

Nažalost Ana Ivanović nije uspela da se pridruži Jeleni Janković u četvrtfinalu WTA turnira u Luksemburgu. Ana  je svoj meč protiv Belgijanke Alison Van Ujtvank izgubila u tri odigrana seta 4-6, 7-6(5), 5-7. Belgijanka je ipak bila bolja iako je bilo izuzetno tesno u ovom meču. Borba je bila žestoka, a Ana je pokleknula ovog puta.ivanovicU prvom setu je rezultat bio 6-4 za Belgijanku. Brejk koji je odlučio prvi set desio se u u osmom gemu. Pre toga je Ana već na startu izgubila gem na svoj servis, a onda je opet izgubila još jedan gem, da bi Belgijanka popustila jednom takođe i rezultat je formiran u njenu korist u vidu jednog brejka prednosti. U drugom setu je Ana uz veliku borbu poravnala rezultat preko taj brejka dobivši ga sa 7-5. Bila je naša teniserka na ivici poraza u drugoj deonici kada je gubila sa 4-2, ali ipak kroz “trinaesti gem” odvela je meč u odlučujući set.

Treći set trajao je 52 minuta i obeležili su ga dobri servis gemovi na obe strane. Bez brejka je bilo sve do završnice, mada je Belgijanka u dva navrata imala nekoliko brejk lopti koje nije iskoristila. Dvanaesti gem bio je ključan, Ivanovićeva je servirala za opstanak na meču, tu je posustala, pa je brejkom Van Ujtvak prošla u četvrtfinale.