Ana Ivanović bez finala Pekinga

Ana Ivanović nije uspela da se domogne fnala turnira u Pekingu pošto je u polufinalu poražena od Timee Bačinski rezultatom 2-1, po setovima 5-7, 6-4, 6-1. Ana je sa Švajcarkinjom odigrala zanimljiv meč, pun preokreta, u kojem je srpska teniserka bila ta koja je kontrolisala rezultat u početku, da bi potom usledio pad. Bačinski je posle izgubljenog seta podigla nivo svoje igre, ali je i Ivanovićeva imala problema sa bolovima u donjem delu leđa, koji je muče već nekoliko dana, pa joj je tako bio olakšan posao kada je duel uvela u treći set. ana ivanovicAna je u prvom setu vodila sa 4-1, ali dozvolila protivnici da vrati brejk i smanji na 4-3. Ipak, kada je bilo najpotrebnije, srpska teniserka je dodala gas, iskoristila prvu set loptu i to na servis protivnice, pa je posle sat vremena povela sa 1-0 dobivši uvodni set sa 7-5.

Katastrofalno je Ivanovićeva otvorila drugi set. Bačinski je nanizala tri gema, uz dva brejka, pre nego što je srpska igračica uspela da uzvrati ribrejkom (3-1). Sedam brejkova smo videli u ovom delu igre. Ivanovićeva je od 1-5  stigla do 4-5. Činilo se da bi Ana mogla do potpunog preokreta, čak je imala i brejk šansu za izjednačenje, ali se Švajcarkinja sjajno odbranila i zasluženo izborila treći set.

Bačinski je odlučujući set otvorila brejkom, Ana se mučila sa povredom, tražila je i pomoć lekara. Vratila se na teren, ali nije mogla da se kreće, da pruži igru koja bi bila konkurentna protivnici, pa je jedva privela meč kraju.

U finalu Pekinga pored Timee Bačinski igraće i Garbinje Muguruza koja je u tri seta, rezulttaom 4-6, 6-3, 6-4 savladala Agnješku Radvanjsku. Španska teniserla će od ponedeljka biti četvrta na svetu što je njen ubedljivo najbolji plasman u karijeri, dok će Bačinski ući u top 10, a titula je vodi na sedmo mesto. Ukoliko Švajcarkinja osvoji titulu kvalifikovaće se za završni turnir u Singapuru.