Ana ispala u Montereju

rsz_ana_ivanovicAna Ivanović nije uspela da odbrani titulu na turniru u Montereju (beton, Meksiko) pošto je u polufinalu izgubila od Karolin Garsije (WTA 29) rezultatom 1-6, 4-6 nakon samo 55 minuta tenisa. Pošto se bodovi oduzimaju tek u aprilu, Ana će ostati na šestom mestu WTA liste.

Francuskinja je bila veoma ubedljiva u prvom setu. Uz brejk prednosti došla je do vođstva od 3-0, pa tek onda Ivanovićevoj prepustila gem. Nakon što je srpska teniserka uspela da smanji prednost Garsije, Francuskinja je ponovo osvojila tri gema za redom i dobila ovaj deo meča sa 6-1.

Ana je i u ranoj fazi drugog seta izgubila servis, a Garsija je brejk prednosti čuvala sve do osmog gema, kada je srpska teniserka uspela da uzvrati ribrejkom i izjednači na 4-4. Ipak, već u narednom gemu ponovo gubi svoj servis, a Garsija sa 6-4 dobija i drugi set.

U finalu Montereja Garsija će igrati sa Timeom Bačinski koja je sa 6-0, 4-6, 7-6(3) nadigrala Saru Erani. Švajcarkinja je dobila meč posle dva sata i 42 minuta igre, a Erani je propustila priliku da ode u finale, jer je dva puta servirala za meč. Prošle nedelje u Akapulku, takođe su u finalu igrale Garsija i Bačinski, a tada je titulu uzela Švajcarkinja.