Poraz Ane i Bojane u Tokiju

Od sjaja do očaja – ovim rečima se može reći kako je Ana danas igrala. Ana Ivanović završila je takmičenje na turniru u Tokiju već u drugom kolu, porazom od Poljakinje Ursule Radvanjske  sa 2:1, (3:6, 6:4, 6:2).

Ivanovićevoj je u prvom setu bio dovoljan jedan brejk da bi povela 1:0, ali je potom usledio potpuni preokret. U drugom setu se vodila velika borba, pošto je viđeno pet brejkova, ali je Radvanjska jednim više od Ivanovićeve uspela da izjednači, a potom u odlučujućem setu nametne svoj ritam i zasluženo trijumfuje.

Meč je trajao 1 sat i 58 minuta, a u sledećem kolu Ursula će igrati protiv Anđelik Kerber koja je izbacila Ajumi Moritu.

Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u 2. kolo turnira u Tokiju. Ona je u meču koji je bio prekinut zbog kiše izgubila od Dankinje Karoline Voznijacki sa 6:0, 3:6 i 6:4.

Mlada reprezentativka Srbije propustila je veliku priliku da napravi senzaciju na startu turnira, jer je u trećem setu, posle jednočasovne pauze zbog kiše, napravila brejk i povela 4:3. Sve što je tada trebalo da uradi bilo je da osvoji i naredni gem na svoj servis i slomi otpor donedavno prve, a sada 11. teniserke sveta, ali je Bojana, kao da se uplašila pobede, stala i dozvolila protivnica da osvoji tri gema zaredom i dobije meč.

Prolaz kroz kvalifikacije svakako donosi Bojani 30 poena i čak moguć napredak an 55u poziciju na WTA listi!