Ana ipak bez preokreta

ana ivanovicAna Ivanović nije uspela da savlada prošlogodišnju finalistkinju Sabine Lisicki u 3. kolu Vimbldona. Meč koji je počeo još u subotu prekinut je pri rezultatu 6-4, 1-1 za Nemicu i nastavljen je danas. Ivanovićeva je delovala bolje od portivnice u nastavku što je rezultiralo  prednosšću u drugom setu od 5-2. Tada se meč ponovo prekida, ovoga puta zbog kiše.

Posle nekih sat vremena teniserke se vraćaju na teren, a Ana uspeva da izjednači u setovima. Dobila je drugi set sa 6-3, ali u poslednjoj deonici totalno je pala. Treba reći da je Nemica treći set odigrala izvrsno, napravila je dva brejka i za nekih 30-ak minuta osvojila set sa 6-1 i plasirala se u osminu finala.

Protivnica Lisicki u osmini finala biće Kazahstanka Jaroslava Švedova kojoj je Amerikanka Medison Kiz predala meč pri rezultatu 7-6, 6-6 za Švedovu.