Ana ekspresno preko Knap

ivanovic practise RomeSrpska teniserka Ana Ivanović odigrala je još jedan fenomenalan meč protiv Italijanke Karin Knap, koja je u glavni žreb došla uz pomoć pozivnice organizatora. Bilo je 6-1 6-1 za manje od sat vremena, tačnije za 56 minuta igre.

Ana je meč počela sa izgubljenim servis gemom, ali je to uopšte nije potreslo. Zaigrala je onako kako ona zna i kako to čini tokom cele sezone, i vratila brejk. Tu se nije zaustavila, već je osvojila sve gemove do kraja seta za ubedljivo vodstvo od 6-1 posle svega dvadesetak minuta igre.

Drugi set je počeo isto kao i prvi, samo što je u ovom slučaju Knap zadržala svoj prvi i jedini servis gem. Ana je nastavila gde je stala, nije dozvoljava protivnici prostora za povratak iako je Italijanka u svojim servis gemovima imala gem lopte koje nije uspevala da iskoristi.

I drugi set je rešen sa 6-1, tako što je Ana napravila bekheend viner na meč loptu.

Sa ovim porazom je Knap nastavila da gubi od srpskih teniserki, pošto je ove godine izgubila već od Jelene Janković u drugom kolu Dohe sa 6-0 6-2, od Jovane Jakšić u prvom kolu Montereja sa 6-4 6-3, i od Bojane Jovanovski u prvom kolu Madrida prošle nedelje sa 6-1 6-1.

Ana će se u drugom kolu sastati sa Alize Korne, koja je u dva seta pobedila Belgijanku Kirsten Flipkens. Ona i Ana imaju nerešen skor, 1-1, s tim da je Korne pobedila u poslednjem meču, i nanela joj jedan od najbolnijih poraza prošle godine, zbog načina na koji ga je dobila. Ana nije uspela da iskoristi 5 meč lopti u drugom setu, kao ni vodstvo od 2-0 u trećem.

Ne sumnjamo da će Ana biti željna osvete, i da će nastaviti da igra onako kako to čini od početka sezone na šljaci.