Ana dobila Falkoni posle maratona

156 minuta bilo je potrebno Ani Ivanović da na startu Majamija savlada Irinu Falkoni. 100. teniserka sveta pružila je Ani sjajan otpor, ali je peti nosilac nekako prošla u 3. kolo, rezultatom 7-5, 6-7(4), 6-3. U narednom meču igraće protiv Sabine Lisicki.

U prvom setu Ana je dozvolila jedan brejk, dok je ona napravila dva, pa je uspela da osvoji set pre taj brejka, brejkom na kraju seta. Vodila je Ana 2-0, ali taj brejk joj nije bio dovoljan pa je novi napravila u jedanaestom gemu, a potom i odservirala za set.

Prenela je momentum na drugi set, stigla do brejka sredinom seta i povela 5-2. Tada kreću problemi po Anu. Amerikanka vraća brejk, a u desetom gemu Srpkinja ne koristi  tri meč lopte, pa Falkoni osvaja set u taj brejku.

Ana je spasila  dve brejk lopte na startu trećeg seta, a onda stigla i sama do brejka za 2-1, pa novog, za 5-2. Nije uspela da  odservira za pobedu, ali je novim brejkom okončala ovaj meč pun uspona i padova,  nakon nešto preko dva i po sata tenisa.

Za plasman u 4.kolo igraće protiv Sabine Lisicki, koja je u tri seta savladala Juliju Gerges.

Do sada su igrale pet puta, a Ana ima četiri pobede, poslednju ove godine, u Dubaiju, rezultatom 6-0, 6-3.