Aleksandra prošla u 2. kolo Šendžena

Nakon uspešno prođenih kvalifikacija, Aleksandra Krunić se plasirala u drugo kolo WTA turnira u Šendženu. Srpska teniserka je u prvom kolu savladala Kineskinju Lin Džu (WTA 132) rezultatom 2-0, po setovima 6-4, 7-6 (7:4), nakon jednog sata i 38 minuta igre.

Prva do brejka na meču stigla je naša teniserka i to na startu susreta. Ipak, Kineskinja je polako hvatala priključak i u šestom gemu je izjednačila na 3-3. Aleksandra odmah oduzima servis protivnici, čuva stečeni brejk prednosti za osvajanje prvog seta sa 6-4.

U drugom setu teniserke su bile sigurne na svoj servis, lako su osvajale svoje gemove, pa se ishod drugog seta odlučivao u taj-brejku. Samo jedan mini-brejk je bio dovoljan Aleksandri da osvoji “trinaesti gem” sa 7-4, a time i odnese pobedu u dva seta.

Aleksandra će se u drugom kolu sastati sa Slovakinjom Anom Karolinom Šmidlovom koja je izbacila petog nosioca Klaru Koukalovu. Krunićeva ima negativan skor sa Šmidlovom, jer je izgubila oba međusobna susreta na ITF turnirima (2012, 2014), oba puta u tri seta, ali će se po prvi put sastati na tvrdoj podlozi, jer su prethodna dva meča igrale na šljaci.

Na live rang listi, Krunićeva se trenutno nalazi na 79. mestu, pa će u slučaju još jedne pobede osigurati renking karijere i po prvi put će se naći među najboljih 80 teniserki sveta, ali sve to zavisi i od ostalih teniserki koje se nalaze iza Aleksandre na listi, a još su aktivne na turnirima u tekućoj nedelji.