Aleksandra Krunić u četvrfinalu Brizbejna

Srpska teniserka plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Brizbejnu nakon što joj je prvi nosilac, Garbinje Muguruza, predala meč posle 2 sata i 30 minuta igre.

Druga teniserka sveta je predala meč u trećem setu pri rezultatu 5-7, 7-6(7-3), 1-2 zbog grčeva.

Trenutno druga igračica planete rešila je prvi set sa 7-5, iako je Krunićeva prva došla do brejka i vođstva od 4-2. Nakon toga, došlo je do pada u igri kod naše teniserke i do kraja seta osvojila je jedan gem od četiri odigrana.

Aleksandra je u drugom setu  gubila sa 2-5, ali uspela je da preokrene rezultat i da dođe do taj brejka, koji je rešila u svoju korist rezultatom 7-3.

U trećem, odlučujućem setu, španska teniserka vodila je sa 2-1, ali je bila prinuđena da se povuče i preda meč zbog grčeva koje je imala u obe noge.

Krunućeva će se za polufinale boriti sa Letonkom Anastasijom Sevastovom, koja je u osmini finala bila bolja od Rumunke Sorane Kirstee sa 6-2, 6-1.

Njih dve su se do sada sastajale pet puta, a srpska teniserka je u poslednja tri meča upisala isto toliko pobeda.