Aleksandra Krunić iznenadila Robertu Vinči u Lincu

Pobedom nad finalistkinjom ovogodišnjeg US Opena, Italijankom Robertom Vinči, srpska tenisrka Aleksandra Krunić plasirala se u drugu rundu Internacional turnira u Lincu.

krunic linz

Aleksandra je slavila u tri seta protiv treće nositeljke turnira – 6-1, 6-7(3), 6-1, nakon sat vremena i 44 minuta igre. Srpkinja se tako plasirala u osminu finala zabeleživši četvrtu pobedu u nizu, jer je prethodno igrala kvalifikacije, koje je prebrodila vrlo dominantno. Ovo joj je ujedno i druga top 20 pobeda u sezoni.

Ovo je bio treći okršaj ove dve teniserke, i treća pobeda za Aleksandru. Sve tri su se dogodile ove godine, jedna na travi Vimbldona, jedna na šljaci u Bukureštu, i sada na tvrdoj podlozi, kada je Roberta jedino i uspela da oduzme set Aleksandri.

Prvi set je počeo dobro po Italijanku. Brzo je došla do dve vezane brejk lopte, koje srpska teniserka spašava. Ipak, treću brejk loptu nije uspela. Međutim, to je bilo sve od Vinči u prvom setu. U naredna tri servis gema, Krunićeva je izgubila samo tri poena, a u naredna dva servisa Vinčijeve dolazi do po tri vezane brejk lopte, i u oba slučaja koristi treću. Jedini ”tesan” gem bio je sledeći Robertin servis, gde nakon nekoliko izjednačenja i brejk lopti, Aleksandra dolazi do vođstva od 5-1 i prilike da servisom zatvori set. To je i učinila, i tako vezala šest gemova u nizu.
I u drugom setu Vinčijeva osvaja prvi gem, ovaj put na svoj servis. Krunićeva ipak nastavlja gde je stala i osvaja tri gema u nizu. U trećem je od 40-15 došla do suočavanja sa brejk loptom, ali je ipak spasila. Vinči je sledeći gem na svoj servis osvojila sa nulom. To je malo podiglo raspoloženje Italijanki te je zaigrala bolje. Aleksandra je došla do brejk lopte na 4-2, ali Roberta je spašava, a zatim i preokreće rezultat na 5-4 u svoju korist. Naredna tri gema idu na servis teniserki i set odlazi u taj brek. U taj brejku Vnčijeva je bila dominantna i osvojila ga sa tri izgubljena poena.
Iako je delovalo da meč kreće u suprotnom pravcu, treći set prošao je potpuno u znaku srpske teniserke. Prvih pet gemova pripali su Krunićevoj. U prva četiri gema je izgubila čak samo tri poena. Vinči je tada, uz dosta muke, osvojila svoj servis gem da izbegne nulu. Aleksandra je ubedljivo osvojila svoj servis i samim tim i meč.

U narednoj rundi Aleksandra će igrati protiv Nemice Mone Bartel, sa kojom se do sada nije sastajala.

Aleksandra Krunić je ovom prilikom igrala i za opstanak u top 100 i obezbeđivanje glavnog žreba za Australijan Opena sledeće sezone, u čemu je uspela.