Aleksandra ispala na startu Majamija

aleksandraAleksandra Krunić nije uspela da se plasira u 2. kolo turnira u Majamiju pošto je izgubila od domaće takmičarke Medison Brengl rezultatom 0-6, 2-6 posle samo 56 minuta igre. Ovo je četvrti uzastopni poraz Aleksandre na WTA turnirima, a protiv Brengl je pre ovoga meča vodila sa 2-0 u pobedama. Ključ poraza svakako leži u servisu, jer je srpska teniserka ubacila samo 36% prvog servisa, dok je Amerikanka bila bolja napravivši šest brejkova.

Brengl je sjajno odigrala prvi deo igre, odmah u uvodnom gemu oduzela servis rivalki, da bi u nastavku seta sa još dva brejka ostavila Aleksandru na nuli –

6-0. Krunićeva je bolje otvorila drugi set i brejkom u trećem gemu povela sa 2-1. No, to je bilo sve što je uspela da učini u ovom duelu, pošto je Brengl vezala pet gemova u nizu i sa 6-2 rešila u svoju korist i drugi deo