Aleks i pored jakog otpora bez drugog kola Bakua

aleksbaku13Aleksandra Krunić je poražena od ukrajinske teniserke, sedme nositeljke, Eline Svitoline u tri seta (6-3, 4-6, 6-2) na WTA turniru  međunarodne kategorije u Bakuu.

U prvom setu Aleksandra  nije koristila šanse koje su joj se ukazivale, propuštala je brejk i gem lopte, što je protivnica maksimalno iskoristila i došla do seta sa 6-3, uz samo jedan brejk do kog je stigla u 4. gemu prvog seta.

Na startu drugog seta Aleks je stavila do znanja Ukrajinki da joj neće biti lako u nastavku meča kao u uvodnom setu.  Kroz maratonski gem uspela je da se domogne gema i brejka za 3-1. Ali Elina ubrzo vraća brejk i izjednačuje na 4-4. Ali Aleks se nije predala, već uspeva da sačuva gem na svoj servis i u narednom brejkuje protivnicu za set sa 6-4.

Već na početku odlučujućeg seta Svitolina stiže do brejka i vođstva od 3-1. Ukrajinka je nastavila da igra sigurno i rutinski stiže i do drugog brejka i 5-2, da bi na svoj servis rešila set i meč u svoju korist.

Da se podsetimo, prošle godine Aleksandra je bila četvrtfinalistkinja ovog turnira, do čega je došla kroz kvalifikacije tako da će ovim porazom izgubiti 80 poena.