Akapulko: Viktor bez polufinala

troicki-akapulkoSrpski teniser Viktor Troicki poražen je u četvrtfinalu ATP turnira u Akapulku od Kevina Andersona sa 3-6, 6-3, 6-3 nakon sat i 48 minuta igre. Viktora očekuje skok na ATP listi od nekoliko pozicija. Protivnik Andersonu u polufinalu biće Kei Nišikori.

Troicki je veoma dobro počeo meč. U šestom gemu je napravio brejk i tu prednost je zadržao do kraja, a pri tome je spasio nekoliko brejk lopti i osvojio uvodni set sa 6-3. Ipak, u nastavku je Anderson pronašao ritam i nije dozovlio nijednu brejk šansu Troickom u preostala dva seta. On je u drugom setu napravio jedan brejk što je bilo dovoljno da dobije set sa 6-3, a u trećem posle jednog brejka meč je okončao sa još jednim i sa  6-3  plasirao se u pokufinale.

Iako je Viktor imao bolji procenat prvog servisa (64% – 60%), Južnoafrikanac je osvajao više poena i na prvi i na drugi servis, naročito u drugom i trećem setu. Naš teniser je napravio 4 asa i 4 duple greške, dok je kod Andersona taj skor bio 6-3.