Novak ubedljiv za polufinale

Novak Đoković plasirao se u polufinale turina druge kategorije, serije 500 u Dubaiju, pošto je ubedljivo savladao Italijana Andreasa Sepiju rezultatom 2:0 po setovima, 6:0,6:3, nakon 65 minuta igre.

novak djokovic dubai 2013Đoković je odlično otvorio meč, pa je prvi set dobio bez izgubljenog gema za svega 24 minuta. U drugom setu Sepija je konačno uspeo da osvoji gem, ali je prvi reket sveta nastavio sa sigurnom igrom i nije dozvolio protivniku da se vrati u meč.

Prvom reketu sveta je ovo bila 11 pobeda nad italijanskim teniserom u isto toliko susreta, a u polufinalnom duelu Novak će se sastati sa Argentincem Huanom Martinom del Potrom, koji je bio bolji od Ričarda Brandsa sa 6:4, 6:2.  Đoković vodi 7-2 u meusobnim susretima sa Del Potrom, a s obzirom da se tokom ove nedelje Argentinac žalio na povredu skočnog zgloba, pitanje je da li će biti maksimalno spreman za meč sa srpskim teniserom.
U drugom polufinalu sastaće se branilac titule Rodžer Federer, koji je lako dobio bivšeg top4 tenisera, Rusa Nikolaja Davidenka, i češki teniser Tomaš Berdih, koji  je u četvrtfinalu nadigrao Dimitrija Tursunova iz Rusije.

Ovim rezultatom Nole je ponovio prošlogodišnji uspeh i odbranio svih 180 poena.  Prolaskom u finale i eventualnom titulom, Novak bi prešao cifru od 13.000 poena na ATP listi.