1000. pobedom Federer osvojio Brizbejn

Rodžer Federer osvojio je ATP turnir u Brizbejnu, pobedivši Miloša Raonića, 6-4, 6-7(2), 6-4. Ovo je Švajcarcu bila 1000. pobeda u izuzetnoj karijeri.

Federer je ove godine otišao korak dalje u Brizbejnu, pa je nakon prošlogodišnjeg poraza u finalu od Hjuita, ove sezone uzeo titulu. U 133 minuta dugom meču, uspeo je da ukroti Raonićev servis i osvoji 83. pehar u karijeri.

U trećem gemu prvog seta, Federer je došao do brejka, a kako svoj servis nije ispustio, to je bilo dovoljno za uvodni set, 6-4.

U drugom setu, teniseri su razmenili po brejk pa je trinaesti gem, odnosno taj brejk, odlučivao o setu. Poveo je Rodžer 2-0, ali je Miloš nanizao sedam poena i meč odveo u treći set.

Momentum je koristio Raonić, ali nije uspeo da dođe do brejka, uprkos tome što je imao četiri brejk lopte. U nastavku je Rodžer propustio jednu više, ali ne i onu najvažniju. U desetom gemu Miloš je odservirao duplu servis grešku kojom je Rodžeru dao brejk, ujedno i meč loptu, a nju nije spasio Kanađanin, nakon što je forhendom pogodio mrežu.

Ovo je Rodžeru bila jubilarna 1000. pobeda u karijeri, a ispred njega su samo Lendl sa 1071  i Konor sa 1253 trijumfa u karijeri.

Daleko iza Rodžera su ostali najbolji teniseri današnjice, na primer, Nadal ima 706 trijumfa, a Novak 604.

I Federer i Raonić preskaču sledeću nedelju, pa ćemo ih gledati na Australian Open-u.