0/4 za Srpkinje u Melburnu – I Aleksandra poražena

Nikada gori gren slem za srpski tenis, bar što se dama tiče, jer su sve naše predstavnice poražene već na startu turnira. Ovo se nikada nije desilo od osamostaljenja Srbije 2006. godine. Poslednja na terenu od naših teniserki ostala je Aleksandra Krunić, ali ne zadugo jer je i ona ispala u 1. kolu turnira. Bolja od naše teniserke bila je Loren Dejvis (WTA 53) sa 6-1, 7-5 nakon 85 minuta igre.

U prvom delu meča Dejvis je bila veoma ubedljiva. Iskoristila je obe brejk šanse koje je imala, i prepustila Aleksandri samo jedan gem. Krunićeva je, sa druge strane, propustila dve brejk prilike, pa je posle samo 29 minuta igre Amerikanka povela 1-0 u setovima.

Drugi set trajao je znatno duže (56 minuta), a Krunićeva je igrala nešto bolje. Ipak ni to nije bilo dovoljno za izjednačenje. U prva četiri gema obe su po jednom oduzele protivnici servis,  Aleksandra je pri rezultatu 3-3 spasila dve brejk lopte, a kod 5-4 propustila je priliku da osvoji set jer je imala set loptu na servis protivnice. Dejvis je napravila brejk u jedanaestom gemu, a onda uspešno odservirala za pobedu i sa 7-5 dobila ovaj deo meča i zasluženo prošla dalje. U sledećem kolu je čeka Venus Vilijams koja je lako u dva seta savladala Mariju Toro-Flor.

Za utehu našim teniserkama ostaju mečevi u dubl konkurenciji, a mi se nadamo da će nakon Australijan opena zaigrati znatno bolje i da će popraviti plasmane na WTA listi.